Antalya Meme Büyütme Nedir_ Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?

Meme Büyütme ameliyatı nedir?

Meme büyütme ameliyatı vücuduna oranla küçük memeleri olan kişilerde normal bir meme görünümü sağlamak amacıyla yaptığımız büyütme ameliyatıdır.

Antalya-meme-buyutme Memelerin küçük olmasının sebebi nedir?

Memeler bazı faktörlere bağlı yapısal olarak küçük olabilir veya sonradan küçülür. En sık sebebi genetik olarak küçük olmasıdır. Diğer sebepler; gebelik ve emzirme, kilo kaybı ve çeşitli sistemik hastalıklar olarak sayılabilir. Antalya'da meme büyütme konusunda sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.

Memelerin küçük olması bir hastalık mıdır?

Kesinlikle değildir. Eğer altta yazan bir hastalığa bağlı ağır kilo kaybı yaşandıysa vücudun tüm bölgelerindeki yağ doku kayıpları gibi memelerde de yağ doku kaybı olacak ve küçülme görülecektir. Ancak tek başına memelerin küçük olması bir hastalık işareti değildir. Memelerin küçük olması meme büyütme ameliyatı olmanıza engel değildir.

Meme büyütme hangi yöntemlerle yapılır?

Meme büyütme işlemi dolgu uygulamaları veya silikon protezlerin yerleştirilmesi ile yapılır. Dolgu ile büyütmede ya kişinin kendi yağ dokusu kullanılır veya bu işlem için özel olarak üretilmiş dolgu malzemeleri kullanılır. Yağ dolgusu uygulamalarında kişinin vücudunun farklı bölgelerinden alınan yağ dokuları kullanılır. Kişinin yağ dokusu yeterli değil ise veya bu işlemi yaptırmak istemiyorsa vücut ile uyumlu hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılabilmektedir.

Tüm dünyada ve ülkemizde meme büyütme işlemi için en sık tercih edilen yöntem silikon implantlar kullanılarak yapılan büyütme ameliyatlarıdır. Silikon implantlar vücut ile uyumludur ve insan vücudunda ömür boyu kalabilir. Yan etkileri yok denecek kadar azdır.

Meme büyütme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat öncesinde hastalara kan tahlilleri yapılarak kan seviyeleri, karaciğer, böbrek fonksiyon testleri, pıhtılaşma değerleri ve bulaşıcı hastalık açısından taramaları yapılır. Akciğer filmi çekilerek akciğerlerin durumuna, EKG (elektrokardiyografi) çekilerek kalp ritmine ve kardiak durumuna bakılır. Bunun yanı sıra kişinin ek bir hastalığı varsa hastalığıyla ilgili testler yapılır ve gerek görülürse ilgili bölümden ameliyat olmasına engel bir durumu olup olmadığına dair görüş alınır.

Sigara yara iyileşmesini olumsuz etkileyen bir faktördür. Ameliyat olacak tüm hastalarımıza ameliyattan en az 1 hafta önce sigarayı bırakmalarını öneriyoruz.

Meme Dikleştirme ile Meme küçültme makalelerimizi de mutlaka okumalısınız.

Kişilerin ameliyat öncesi kan sulandırıcı ilaçları ve bitkisel takviyeleri bırakmaları gerekmektedir. Bu ilaçları bırakmalarına bir engelleri olup olmadığını ilacı tavsiye eden bölüme danışarak bıraktırıyoruz.

Meme büyütme ameliyatı 1-2 saat sürer. Eğer büyütme işleminin yanı sıra memelerin toparlanması ve dikleştirilmesi gerekiyorsa bu durumda ameliyat 3 saate kadar sürebilir. Antalya'da meme büyütme konusunda sorularınız varsa bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatlarında genellikle aynı gün hastayı taburcu edebiliyoruz.

Meme büyütme ameliyatından sonra iyileşme yaklaşık 10 gün sürer.

meme-büyütme-antalya Meme büyütme ameliyatından sonra sosyal hayata ve iş yaşamına ne zaman dönülebilir?

Meme büyütme ameliyatından sonra kişiler yaklaşık 3 günde sosyal hayatlarına dönerler. İş hayatlarına dönmeleri ise 1 haftayı bulur.

Meme büyütme ameliyatından sonra ne kadar iz kalır?

Meme büyütme ameliyatından sonra silikon meme protezi genellikle meme altı oluktan veya meme başının çevresinden yerleştiriyoruz. Bu giriş alanlarında yaklaşık 4-5 cm lik izler kalmaktadır. Bu izler ilk zamanlar kırmızı renkte iken zamanla cilt rengini alarak belirginliği azalır.

Meme büyütme ameliyatından sonra ameliyat izlerini tamamen geçirmek mümkün müdür?

Bir cerrahi işleme ait izleri tamamen geçirmek mümkün değildir. Ama izlerin belirginliğini azaltan uygulama ve tedavilerimiz mevcuttur.