Antalya Dudak Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?

Dudak estetiği nedir?

Dudak estetiği, yüz yapıları ile uyumlu bir hacim ve görünüme sahip dudak yapısı oluşturmak için işlemlerdir. Bunu sağlamak için bazı kişilerde dudakları büyütmek bazı kişilerde de küçültmek gerekir. Dudak estetiğinde amaç asla doğal görünmeyen balon gibi şişirilmiş bir dudak görüntüsü elde etmek değildir. Doğal olmayan bir dudak yapısı oluşturmak insanları aslında son derece rahatsız eden ve yaptıran kişiye çekicilik yerine iticilik kazandıran bir uygulamadır.

Antalya-dudak-estetigi İnce dudakları kalınlaştırmak mümkün müdür?

İnce dudaklar dolgu uygulamaları veya cerrahi uygulamalarla kalınlaştırılabilir.

İnce dudaklar hangi yöntemlerle kalınlaştırılabilir? Hyaluronik asit ile dudak dolgunlaştırma

Hyaluronik asit derinin kendi yapısında da bulunan bir doku maddesidir. Dudak yapısına uygun yoğunlukta hazırlanan hyaluronik asit dolgular dudağa enjekte edilerek istenilen hacimde büyüme ve kalınlaşma sağlanır. Hyaluronik asit dolgular yaklaşık 6-18 ay sonra vücut tarafından emildiği için kalıcı değildir. Kişi isterse bu süre sonunda tekrar dolgularını yeniletebilir.

Yağ dokusuyla dudak kalınlaştırma

Kişinin kendisinden alınan yağ dolguları dudak belirginleştirme ve kalınlaştırmada kullanılabilir.

Yağ dokusu, genellikle karın veya basenden alınır. Alınan yağ dokuları özel işlemlerden geçirilerek çok ince kanüller yardımıyla dudaklara uygulanır. Yağ dolgularının kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Konulduğu bölgede beslenebilen yağ dolguları ömür boyu kalır. Beslenemeyen yağ hücreleri vücut tarafından emileceği için yağ dolgu uygulamalarında revizyon işlemlerine ihtiyaç duyulabilir.

Kalıcı (Cerrahi) dudak kalınlaştırma

Kalıcı dolgunlaştırma uygulamaları cerrahi olarak yapılan işlemlerdir. Bu uygulamalar lokal anestezi altında yapılmaktadır. Dudak kenarlarından yapılan küçük insizyonlarla girilerek dudak içerisine kişinin kendisinden alınan dokular veya dudağa özel yapılan silikon implantlar konulur. Bu konulan materyaller ömür boyunca kalır.

Dudak dolgusu yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

Kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız bunu doktorunuza danışarak en 7-10 gün önce bırakmanız gerekir.

Bazı ilaçların ve vitaminlerin kan sulandırıcı etkileri vardır ve uygulama esnasında ve iyileşme döneminde kanamaları arttırabilir. Kullandığınız ilaçları, besin takviyelerini, zayıflama çaylarını doktorunuza bildirmeniz son derece önemlidir.

Herhangi bir maddeye veya ilaca allerjiniz varsa mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekir.

Dudak dolgusu uygulamaları ne kadar sürer?

Haluronik asit ile dudak dolgunlaştırma yapılacaksa önce dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür ve 20 dk beklenir. Dudaklar uyuştuktan sonra hyaluronik asit enjeksiyonuna geçilir. Bu işlem yaklaşık 10 dk sürer.

Yağ dolgusu ile dudak büyütme yapılacaksa önce yağ dolgusu vücudun uygun alanından özel kanüllerle alınır. Alınan yağ dolguları özel işlemlerden geçirilerek uyuşturulmuş olan dudaklara yine özel kanüller yardımıyla enjekte edilir. Bu işlemler toplam 1 saati almaktadır

Kalıcı dolgu uygulamalarında vücüdun uygun yerleriinden hacim oluşturabilecek dokular alınır veya hazır silikon implantlar kullanılır. Bu işlemlerin de süresi 30dk-1 saat arası sürmektedir.

Dudak dolgularından sonra dudaklarda ilk başlarda aşırı bir şişme ve dudak içi kanamalar olabilir. Bunlar genellikle 7-10 gün içerisinde geçmektedir.

İşlemlerden sonra ilk günler biraz fazla şişlik ve morluk olabileceği için hastalarımıza birkaç gün istirahat etmelerini öneriyoruz.

Büyük ve kalın dudaklara sahip iseniz bunları küçültmek mümkündür. Küçültme uygulamalrı cerrahi olarak yapılır. Dudağın dışarıdan belli olmayan kısımlarından doku çıkarılarak dudak hacimleri küçültülür. Bu uygulama cerrahi bir işlem olduğu için dudaklarda ilk günler bir miktar şişlik olabilir ancak bu şişlikler birkaç gün sonra geçer.