Boyun Germe Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?

Boyun Germe ameliyatı nedir?

Boyun germe ameliyatı, boyun bölgesi ve çene altında bulunan ve yaşlılığın temel bulgularından olan deri fazlalıklarının ve sarkmalarının giderildiği estetik ameliyattır. Bazı kişilerde üst yüz ve orta yanak görünümü iyi iken alt yüz bölgesi ve boyunda ciddi deri sarkmaları meydan gelebilmektedir.

Antalya-Boyun-Germe Boyun bölgesindeki deri sarkmalarının sebepleri nelerdir?

Gençlik görünümü kaybına neden olan boyun bölgesindeki deri sarkmaları en çok genetik etkenlere bağlı meydana gelir. Yer çekimi, çevresel faktörler ve stres deri sarkmalarının diğer nedenleridir.

Boyun germe ameliyatı hangi teknikle yapılır?

Boyun germe ameliyatında kulağın alt ve arka kısımlarından kesi yapılarak boyun derisi kaldırılır. Zemindeki dokulardan tamamen ayrılan boyun derisi kulak arkasına doğru gerdirilir. Derinin fazla kısımları kesilerek uzaklaştırılır.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?
  • Kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız bunu doktorunuza danışarak en 7-10 gün önce bırakmanız gerekir.
  • Bazı ilaçların ve vitaminlerin kan sulandırıcı etkileri vardır ve ameliyat esnasında ve iyileşme döneminde kanamaları arttırabilir. Kullandığınız ilaçları, besin takviyelerini, zayıflama çaylarını doktorunuza bildirmeniz son derece önemlidir.
  • Herhangi bir maddeye veya ilaca allerjiniz varsa mutlaka doktorunuza bilgi veriniz.
  • Sigara kullanan hastaların ameliyattan en az 3 hafta önce sigarayı bırakmalarını öneriyoruz.
  • Ameliyattan bir hafta öncesine kadar alkol kullanılmamalıdır.
  • Ameliyattan en az 6 saat öncesinden itibaren hastanın aç olması gereklidir.
  • Ameliyata gelirken doktorunuzun sizden istediği tetkikleri (tomografi, ultrasound, mamografi) mutlaka yanınızda getiriniz.
  • Ameliyata gelirken makyaj yapmayın, takı takmayın ve oje sürmeyin, değerli eşyalarınızı lütfen yanınızda getirmeyin.
Boyun germe ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Boyun germe ameliyatları lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Genel anestezi altında yapılmasına karar verilirse ameliyat öncesinde hastalara kan tahlilleri yapılarak kan seviyeleri, karaciğer, böbrek fonksiyon testleri, pıhtılaşma değerleri ve bulaşıcı hastalık açısından taramaları yapılır. Akciğer filmi çekilerek akciğerlerin durumuna, EKG (elektrokardiyografi) çekilerek kalp ritmine ve kardiak durumuna bakılır. Bunun yanı sıra kişinin ek bir hastalığı varsa hastalığıyla ilgili testler yapılır ve gerek görülürse ilgili bölümden ameliyat olmasına engel bir durumu olup olmadığına dair görüş alınır.

Çıkarılması gereken doku miktarına bağlı olarak boyun germe ameliyatları 1-3 saat sürmektedir.

Lokal anestezi altında yapılan boyun germe ameliyatlarında hastane yatışı gerekmez. Hasta işlemden sonra evine gönderilir. Genel anestezi altında yapılan boyun germe ameliyatlarında ise genellikle 1 günlük hastane yatışı gerekmektedir.

Boyun germe ameliyatından sonra birkaç süren şişlik ve morluklar olur. Bunlar genellikle 5-7 günde geçmektedir.

Boyun germe ameliyatından sonra sosyal hayata ve iş yaşamına ne zaman dönülebilir?

Boyun germe ameliyatı yapılan kişiler ortalama 1 hafta sonra iş hayatlarına ve sosyal hayatlarına dönebilirler.

Boyun germe ameliyatından sonra ne kadar iz kalır?

Boyun germe ameliyatlarından sonra genellikle kulak arkasında yer alan izler olur. Eğer çene bölgesini de içine alan bir germe işlemi yapıldıysa kulak önüne de uzanan izler olabilir

Boyun germe ameliyatının izlerini tamamen geçirmek mümkün müdür?

Ameliyat izlerini tamamen kaybetmek mümkün değildir ancak izler kulak arkasında ve kulak ön çizgisi üzerinde yer aldığı için zamanla belirginliği azalmaktadır.