Antalya Yağ Dolgusu ile Meme Büyütme

Vücudun birçok bölgesinde kullanılan yağ dolguları meme büyütme amaçlı da kullanılabilmektedir.

Silikon implant istemeyen kişilerde meme hacmini arttırmak için dolgu uygulaması yapılabilir. Bu amaçla vücudunda yeterli yağı bulunan ve meme yapısı bu işlem için uygun olan kişilere yağ dolgusu iyi bir alternatif çözüm sunar.

Antalya-yag-dolgusu-meme-büyütme Antalya Yağ dolgusu her memeye uygulanabilir mi?

Her memeye yağ dolgusu maalesef uygulanamaz. Yağ dolgusu yapılabilmesi için memelerin sarkmamış olması ve meme derisinin çok esnek olmaması gereklidir.

Çok büyük meme beklentisi olduğunda da yağ dolgusu yapılamaz. Çok fazla miktarda konulan yağlar konuldukları alanda yeterli kan akımı sağlanamayacağı için eriyecektir

Yağ dolgusu yapmak için vücudun hangi bölgelerinden yağ alınabilir?

Yeterli yağ dokusu bulunan her alan kullanılabilir. Bu amaçla karın, yanlar, basenler, bacaklar, sırt ve hatta kollardan yağ alınarak memeye dolgu yapılabilir.

Memeye konulan yağın kalıcılığı ne kadardır?

Bunun için kesin bir şey söylemek zordur. Memeye konulan yağların maalesef bir kısmı erimektedir. Bu erime oranı kişiden kişiye değişmektedir. Örneğin sigara içenlerde veya kronik hastalığı olanlarda yağın erime oranı daha fazladır

Ayrıca yağ hücrelerinin canlılığını bozmadan alınması ve memeye verilmesi kalıcılığı etkilemektedir. Yağ hücrelerine hasar vermeyen özel liposuction aletleri kullanılarak alınması, alındıktan sonra süzme işlemlerinin düzgün yapılması ve mikroplarla temas ettirilmeden memeye verilmesi yağın kalıcılığını önemli oranda arttırır.

Dolgu uygulamasından sonra erimeden kalan yağlar ömür boyu sizinle yaşar.

Yağ dolgusu yapılan memelerde zamanla büyüme ya da küçülme olur mu?

Kilo kayıpları veya yaşlanma sonucu memeye konulan yağlar küçülebilmektedir. Bu durumda yeniden enjeksiyon yapılabilir.

Aynı şekilde çok kilo alındığında memedeki yağ dokusu da artar ve bunun sonucunda memelerde büyüme olabilir.

Memeye yağ dolgusu yağın hangi bölgelerden alınacağına göre farklılık gösterebilir. Örneğin sadece karın bölgesinden alınan yağlar dolgu için yeterliyse ameliyat yaklaşık 1,5 saat sürer. Kişinin bir bölgesinde yeterince yağı yoksa ve karın, sırt, bacaklar gibi farklı alanlardan yağ alınması gerekiyorsa ameliyat 3-4 saat sürebilmektedir.

Yağ alınan bölge sayısı az ve kişinin durumu iyi ise kişi aynı gün taburcu edilebilir. Eğer çok bölgeden yağ alınmış ise, hastanın ağrıları varsa, anesteziye bağlı sıkıntıları vs varsa durumu düzelene kadar hastanede takip edilir.

Ameliyattan sonra birkaç gün şişlik, ağrı ve morarmalar olabilir. Genellikle 7-10 gün içinde iyileşme olmaktadır.

Memeye yağ dolgusunun fiyatları ne kadardır?

Memeye yağ dolgusunun fiyatlandırmasını etkileyen en önemli şey kaç bölgeden yağ alınması gerekliliğidir. Bazı kişilerde tek bölge örneğin karın yağı yeterli iken bazı kişilerde 5-6 bölgeden yağ alınması gerekmektedir. Bu nedenle standart bir fiyat vermek zordur. Klinik whatsapp hatlarımızdan yüzünüz çıkmayacak şekilde fotoğraflarınızı gönderirseniz net olarak fiyat bilgilendirmesi yapabiliriz.