Türkiye'de Sağlık Turizmi

“Türkiye; bölgesinde sağlık alanında cazibe merkezi ve lider bir ülke olmuştur.”

Op. Dr. Sibel Atalay Estetik Cerrahi Kliniği, hayal edebileceğinizden çok daha fazlasını sunan harika bir tatil cenneti Antalya Lara'da yer almaktadır. Türkiye’nin turistik başkenti Antalya’da, oksijen bakımından zengin havasıyla ormanlar arasına gizlenmiş antik kentler ile deniz, kum ve güneşten fazlasını bulacaksınız.

Türkiye, 2019 yılında 45 milyon kişi ile rekor sayıda yabancı ziyaretçi çekti ve bu kişilerin üçte biri, 15 milyonu Antalya'yı ziyaret etti. Bir Akdeniz tatil şehri olan Antalya, İstanbul'dan sonra Türkiye'de en çok ziyaret edilen ikinci şehirdir.

saglik turizmi

Antalya neden bu kadar meşhur? Çünkü Antalya'da antik Roma tapınaklarından popüler sahil barlarına kadar eski ve yeninin şık bir karışımını sunan tatil köyleriniz olacak. Antalya'nın muhteşem plajları, Türkiye ve Akdeniz bölgesinin en iyilerinden bazılarıdır, bu nedenle sansasyonel manzaraların önünde kumların üzerinde dinlenmeye hazırlanın.

Örneğin Antalya kasabasında, arka sokaklarda büyük ve geleneksel çarşıları, Osmanlı mimarisini ve cızırtılı kebapları ve Türk mutfağının en gözde yemeklerini sunan restoranları göreceksiniz. Hikayenizin sadece başlangıcı olan tarihi yerlere, Roma hamamlarına, Bizans bazilikasına ve Apollon Tapınağı'na hayran kalacaksınız.

Sağlık Turizmi İçin Türkiye’ye Davetlisiniz…

Dünya ülkeleri artık Türkiye’yi yeni sağlık ortağı ve yükselen medikal turizm merkezi olarak tanıyor. Türkiye, sahip olduğu sağlık turizmi kaynaklarını, spa ve wellnes imkanlarını beş yıldızlı otellerle birleştirerek, sağlık turistine kaliteli ve ucuz turizm paketleri sunmaktadır.

antalya-saglik turizmi

Sağlık İçin Uzaklara Gitmeyin...

Türkiye, eşsiz ve stratejik coğrafi konumu ile Avrupa, Asya ve Orta Asya’ya sınırı bulunan iki kıta arasındaki kavşak noktasıdır. Birçok ülkeden uçakla kolay ve kısa sürede ulaşılabilir. Türkiye, geçmişinden gelen misafirperverlik geleneğini medikal turizm hizmeti anlayışıyla birleştirmiştir. Sağlık turistinin Türkiye’ye ayak basmasından itibaren, evine uğurlanana kadar ihtiyaç duyabileceği her türlü hizmet, uzman sağlık personeli ve acente yetkilileri tarafından karşılanmaktadır.